Mamy certyfikat szkolenia z Celiną Twardysz.

Przedszkole terapeutyczne w Rumi

Z myślą o dzieciach wymagających intensywnej opieki terapeutycznej i edukacyjnej.

Fundacja Dobroczyńca

W Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji Dobroczyńca miejsce dla siebie znajdą dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dla Kogo?

W Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji Dobroczyńca miejsce dla siebie znajdą dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci z:

  • niepełnosprawnościami ze spektrum autyzmu w tym zespół Aspergera,
  • uszkodzonym narządem wzroku, ruchu lub słuchu,
  • niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.

 

Godziny pracy

Przedszkole jest miejscem stworzonym z myślą o dzieciach wymagających intensywnej opieki terapeutycznej i edukacyjnej. Opłata za opiekę przedszkolną wynosi 200 zł miesięcznie.

W naszej placówce zatrudniamy doświadczonych specjalistów z zakresu terapii małych dzieci. Nasza kadra to ciepłe i empatyczne osoby, które kochają dzieci i pracę z nimi. naszym podopiecznym zapewniamy pomoc w karmieniu oraz w czynnościach pielęgnacyjnych. Priorytetem dla nas jest zawsze dobro dziecka.

Ważna jest dla nas systematyczność pracy oraz całościowe podejście do dziecka. Grafiki zajęć terapeutycznych ustalane są zawsze z miesięcznym wyprzedzeniem a stosowane metody mają na celu osiągnięcie maksymalnych efektów.

Nasi wychowankowie biorą udział w indywidualnie i grupowo prowadzonej terapii:
– rehabilitacji ruchowej na naszej sali do rehabilitacji ruchowej
– muzykoterapii
– integracji sensorycznej
– ćwiczeniach sensoplastycznych i sensomotorycznych
– światłoterapii w naszej sali doświadczania świata
– terapii ręki przygotowującej dłoń do rysowania i pisania
– terapii mowy z wykorzystaniem metody krakowskiej, metody werbalno-tonalnej, masażu logopedycznego, treningu słuchu,
– terapii zaburzeń zachowania
– socjoterapii
– terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiem
– terapii wzroku,
– terapii słuchu,
– terapii psychologicznej

Grafiki naszych podopiecznych są szczelnie wypełnione zajęciami terapeutycznymi – średnio każde z dzieci bierze udział w około 35 godzinach zajęć terapeutycznych miesięcznie. Jest to ilość porównywalna do turnusu rehabilitacyjnego.

Obok terapii ważne jest dla nas całościowe wspieranie rozwoju dziecka a zwłaszcza jego społecznego aspektu. Realizujemy to zadanie poprzez comiesięczne teatrzyki, codzienne wyjścia na spacery oraz wyjścia zorganizowane.

Jednym z naszych głównych celów jest przygotowanie dziecka do samodzielności i życia w społeczności rodzinnej i lokalnej. Dzieci bez względu na niepełnosprawności, które im towarzyszą poznają otoczenie i świat aktywnie i w sposób przyjazny. Nasze wyjścia to m.in. biblioteka, park, szkoły, inne przedszkola, zaprzyjaźniony dom opieki dla osób starszych, pobliskie zaprzyjaźnione firmy lokalne.

Nasze przedszkolaki to dzieci w wieku od 2,5 roku życia do 9 roku życia. Dzieci uczą się w czterech grupach.
Pracujemy na podręcznikach z wydawnictwa MAC oraz korzystamy z dodatkowych programów terapeutycznych

W przedszkolu prowadzone są poza terapią  zajęcia taneczne i gimnastyka korekcyjna. Raz w miesiącu odwiedzają nas aktorzy zaprzyjaźnionego teatru ze spektaklem.

Rodzice naszych przedszkolaków otrzymują PLAN TERAPII dla dziecka, co semestr przeprowadzamy ewaluację programu. Rodzic jest dla nas najważniejszym partnerem w pracy na rzecz dziecka. Nie pomagamy osobom roszczeniowym i nie współpracujących ze specjalistami.

Przedszkole Terapeutyczne czynne jest od 1 września do 30 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 17:00. 

Rekrutacja do przedszkola

Zapisy do przedszkola rozpoczynają się 1 marca do 31 maja i trwają do momentu wyczerpania miejsc. Jeśli przedszkole posiada wolne miejsca przyjmujemy zapisy dzieci również w trakcie roku szkolnego.

Zapraszamy do kontaktu:
osobistego – w przedszkolu,
telefonicznego – czekamy na Państwa pod numerami tel.: (58) 736-20-75; 533-25-66-25:533-999-353;

Kontakt z nami

Rumia, ul. Janowska 16
tel. 533-25-66-25, 533-999-353
e-mail: fundacjadobroczynca@gmail.com

 
 

Oferowane zajęcia edukacyjne 

Edukacja w naszym przedszkolu opiera się na zabawie połączonej z nauką. Właśnie dlatego uczestnictwo w zajęciach zapewnia dzieciom wiele wrażeń. W swojej ofercie posiadamy nie tylko zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, ale także liczne zajęcia dodatkowe.

Wśród nich znajduje się np.:

  • bajkoterapia,
  • gimnastyka korekcyjna,
  • zajęcia taneczne,
  • zajęcia przygotowawcze do edukacji szkolnej.

Raz w miesiącu organizujemy również zajęcia kulinarne oraz inne atrakcje, takie jak bale, teatrzyki czy spotkania z ciekawymi ludźmi.

Oferujemy również liczne zajęcia wprowadzane według indywidualnego grafiku dziecka. Są to spotkania z pedagogiem, psychologiem, logopedą, a także fizjoterapia i zajęcia integracji sensorycznej. W ciągu miesiąca każdy z naszych podopiecznych ma około 24 godziny zajęć specjalistycznych.

Kadra

Naszą pasją jest praca z dziećmi. Właśnie dlatego każdego dnia dokładamy starań, by przedszkole było miejscem przyjemnym. Nasza kadra to zespół wykwalifikowanych opiekunów oraz pedagogów. Każdy z nich posiada niezbędną wiedzę i umiejętności. Wszyscy mają odpowiednie cechy osobowości, które sprawiają, że świetnie sprawdzają się w charakterze pedagogów.

Dokładamy starań, by każdorazowo sprostać oczekiwaniom, stawianym nam zarówno przez rodziców, jak i dzieci.

Stawiamy na współpracę z rodzicami

Jest to element pracy, który stanowi jeden z naszych priorytetów. Jesteśmy otwarci na Państwa oczekiwania i potrzeby wychowawczo-edukacyjne. W ten sposób jesteśmy w stanie monitorować podstępy oraz zachowania dzieci w grupie. Kontaktując się z nami można zapoznać się z technikami oraz metodami stosowanymi podczas pracy z dzieckiem.

Chcąc zadbać o to, by współpraca z rodzicami odbywała się na jak najlepszym poziomie, oferujemy rodzicom:

  • udział w wycieczkach i teatrzykach,
  • konsultacje indywidualne,
  • zajęcia otwarte
  • imprezy i festyny.

Chcemy budować dzieciom szczęśliwe dzieciństwo. Naszym mottem są słowa J.Korczaka “kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Nasze warunki lokalowe

Przedszkole “Fundacji Dobroczyńca” w Mostach ma siedzibę w nowoczesnym budynku znajdującym się przy ul. Leśnej 49.

Dysponujemy jasnymi i kolorowymi salami dydaktycznymi, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by sprostać specjalnym potrzebom dzieci. Posiadamy bogate wyposażenie, umożliwiające nam pobudzanie wyobraźni podopiecznych oraz motywację ich do twórczej pracy. Wszystkie elementy zostały dobrane w taki sposób, by zapewnić dzieciom niezbędne pomoce dydaktyczne oraz zabawki edukacyjne. Wszystkie meble dysponują odpowiednimi atestami, które odpowiadają obowiązującym normom.

Chcąc zapewnić podopiecznym odpowiednią higienę, dbamy o codzienne sprzątanie wszystkich pomieszczeń.

Godziny pracy

Sprawujemy opiekę nad dziećmi w godzinach od 8:00 do 17:00 między 1 września, a 30 sierpnia.

Zapisy do przedszkola

Rekrutacja trwa od 1 marca do 30 maja. Jeśli dysponujemy wolnymi miejscami, prowadzimy nabór również w trakcie roku szkolnego.

W celu zgłoszenia dziecka należy wypełnić “Kartę zgłoszeniową”, która jest dostępna u dyrektora placówki oraz na stronie internetowej w zakładce DOKUMENTY. 
W razie pytań, zachęcamy do kontaktu osobistego oraz telefonicznego.

Adaptacja w przedszkolu

Chcąc ułatwić dzieciom rozpoczęcie edukacji w naszej placówce, przygotowaliśmy specjalny program adaptacyjny. W lipcu oraz sierpniu zapraszamy do naszej placówki na spotkania oraz zabawy. Dzięki nim dzieci mają okazję stopniowo zapoznać się z zasadami panującymi w placówce i przyzwyczaić się do nowego miejsca.

W trakcie wakacji rodzice mogą porozmawiać z nauczycielami, poznać zasady jakie obowiązują w przedszkolu, a także uzyskać wsparcie oraz podpowiedzi odnośnie pomocy dziecku w rozwoju.

Zajęcia terapeutyczne prowadzone w przedszkolu

Naszym podopiecznym oferujemy udział w grupowych oraz indywidualnych zajęciach terapeutycznych. Dzieci mogą brać udział w:

  • terapii psychologicznej,
  • muzykoterapii,
  • terapii wzroku,
  • integracji sensorycznej,
  • ćwiczeniach sensoplastycznych oraz sensomotorycznych,
  • terapii słuchu,
  • rehabilitacji ruchowej,
  • terapii zaburzeń zachowań,
  • socjoterapii,
  • terapii mowy, realizowanej przy użyciu metody krakowskiej, masażu logopedycznego, metody werbalno-tonalnej czy treningu słuchu,
  • terapii ręki przygotowującej dłoń do pisania i rysowania,
  • światłoterapii,
  • ćwiczeniach sensoplastycznych oraz sensomotorycznych,
  • terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiem.

Tu jesteśmy 🙂